Ürünlerimiz

Kalsiyum Hipoklorit

Kalsiyum Hipoklorit

Kalsiyum hipoklorit Ca ( ClO ) 2 formülüyle kimyasal bir bileşiktir . Su arıtma ve ağartma maddesi veya dezenfektan olarak yaygın olarak kullanılır. Bu kimyasal nispeten stabil kabul edilir ve sodyum hipokloritten (sıvı ağartıcı) daha fazla kullanılabilir klorine sahiptir.

Ürün adı Kalsiyum hipoklorit
Katalog Kodları SLC3310, SLC5098, SLC5099
CAS# 7778-54-3
RTECS NH3485000
TSCA TSCA 8 (b) envanteri : Kalsiyum hipoklorit
Eşanlamlı sözcük  
Kimyasal ad Müsait değil.
Kimyasal formül Ca ( OCl ) 2
Potansiyel akut sağlık etkileri Cilt ile temasında (tahriş edici), gözle teması (tahriş edici), yutulması, solunması durumunda çok tehlikelidir. Durumda biraz tehlikeli
cilt teması ( permeator ). Gözler ve cilt için aşındırıcıdır. Doku hasarı miktarı temasın uzunluğuna bağlıdır. Göz
temas kornea hasarı veya körlüğe neden olabilir. Cilt teması inflamasyon ve kabarcık oluşturabilir. Tozun solunması
yanma, hapşırma ve öksürük ile karakterize gastrointestinal veya solunum yollarında tahrişe neden olur. Ciddi aşırı maruziyet akciğer hasarı, boğulma, bilinç kaybı veya ölüm meydana getirebilir. Uzun süreli maruz kalma cilt yanıklarına ve
ülserasyonlar. Solunduğunda aşırı maruz kalma solunum yolu tahrişine neden olabilir. Göz iltihabı kızarıklık ile karakterizedir ,
Sulama ve kaşıntı. Cilt iltihabı, kaşıntı, kireçlenme, kızarma veya bazen de kabarma ile karakterizedir.
Potansiyel Kronik Sağlık Etkileri KARSİNOJENİK ETKİLERİ : Mevcut değil. MUTAJENİK ETKİLERİ : Mevcut değil. TERATOJENİK ETKİLER:available.DEVELOPMENTAL değil TOKSİSİTE: Yok. Bu madde akciğerler için zehirlidir. Maddenin tekrarlanan veya uzun süreli maruz kalması, hedef organ hasarına neden olabilir. Gözlerin düşük bir toz seviyesine tekrar tekrar maruz kalması göz tahrişine neden olabilir. Tekrarlanan cilt maruziyeti, yerel cilt tahribatı veya dermatit oluşturabilir. Tozun tekrarlanan solunması, değişen derecelerde solunum yolu tahrişine veya akciğer hasarına neden olabilir.
Göz teması Kontakt lensleri kontrol edin ve çıkarın. Göz kapaklarını tutarak en az 15 dakika akan su ile yıkayınız.
açık. Soğuk su kullanılabilir. Göz merhemi kullanmayın. Tıbbi yardım alın.

ÖZELLİKLER

Kalsiyum hipoklorit aşağıdaki gibi kullanılabilir :

  • Kurutma ve büyütme ajanı
  • Alıkonucu
  • Filtre aracı
  • Atık su arıtma
  • Petrol kimyasal yardımcıları

Corrosionpedia , Kalsiyum hipokloritini açıklıyor

Kalsiyum hipoklorit, aşındırıcı ve toksittir hava geçirmez bir şekilde bir kez hoş olmayan bir koku sızdırmaz bir beyaz ya da gri beyaz granüler toz haline getirilmiş, bir. Kalsiyum hipoklorit suda çözüldüğünde, ısı ve doğuştan oksijen verir. Organik maddeler ve yağlar gitmiş tepki verir, bu için şiddetli ayrışma yaklaşık olarak yanma getirir.

Kalsiyum hipoklorit, sodyum hipokloritten daha stabildir ve sofistike bir klorin kaptivasyonu içerir (% 30-75). Sodyum hipoklorit, kalsiyum hipoklorit gibi su pH’ı arttıkça, dezenfeksiyon işlemi sırasında suyun asitlendirilmesi tavsiye edilir.

Kalsiyum hipokloritin tüm formları, gerçekte tortuları oluşturan çözünmez kalıntıları içerir. Artık tıkanmayı önlemek için kalsiyum hipokloritin arıtılmış bir su tankına sınırsız enjekte edilmesiyle tortunun ortadan kaldırılması önemlidir.

Kalsiyum hipoklorit genellikle% 68 kalsiyum hipoklorit olarak kalsiyum klorür ve yeni tuzlardan sonra birarada bir araya gelir. Dış yüzme havuzlarında bir dezenfektan olarak kullanılır. Kalsiyum içeriği suyu sertleştirir ve filtrelerin tıkanmasına neden olur; Bu savunma için, kalsiyum hipoklorit artı içeren bazı ürünler bitişik ölçeklendirme ajanları içerir.

Paslanmaz çeliklerin çukurlaşma ve çatlak korozyonu gibi lokal korozyon, kalsiyum hipoklorit varlığında oluşabilir.

Kalsiyum hipoklorit en iyi organik materyallerden uzak, serin ve ılıman bir yerde tutulur. Aşırı derecede korozif olan zehirli klor gazının affının ortasında kendi kendine ısınma ve hızlı ayrışmaya maruz kaldığı bilinmektedir .

ŞARTNAME

Teknik özellikler (ISIRI 7098 bazlı içme suyu dezenfeksiyon sınıfı)
Aktif klor Kütlenin% 65.2’si
Sodyum klorit Kütlenin% 5.65’i
Çözme oranı % 59.58 kütle
Suda çözünmeyen maddeler Kütlenin% 7.98’i
Su oranı % 3.78 kütle
425 µm elek üzerinde kalıntı % 75.8 kütle
2 mm elek üzerinde kalıntı Kütlenin% 8.49’u
Cd Nil (standart sınırlamadan daha düşük)
Pb 1,78 mg / kg aktif klor
Ni 4.17 mg / kg aktif klor
Cr 13.95 mg / kg aktif klor
Bize Ulaşın